Volejbalistky Slovenky nestačili na Rumunsko a prehrali v troch setoch

23.05.2014 Celý región

Viedeň 23. mája (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali vo svojom druhom zápase na kvalifikačnom turnaji vo Viedni o postup na majstrovstvá Európy s Rumunskom 0:3.

V tabuľke majú zverenkyne trénera Mareka Rojka tri body a sú priebežne na druhom mieste. V piatok sa v poslednom stretnutí prvého z dvoch turnajov predstavia od 20.15 h proti Bosne a Hercegovine.

Úvod zápasu bol vyrovnaný, oba tímy zbierali bod po bode a na prvom technickom timeoute viedli Slovenky 8:7. Potom sa však Rumunky dostali do tempa, zaznamenali dlhú sériu bodov a viedli už 19:9. Prvý set vyhrali Rumunky hladko 25:14.

V druhom sete prehrávali Slovenky 3:6, ale náskok súpera zmazali a rovnako ako v prvom sete viedli 8:7. Lenže takisto ako v prvom dejstve, aj teraz patrila druhá časť setu Rumunkám, ktoré sa dostali do vedenia 16:11. V koncovke ešte znížili slovenské volejbalistky na 21:23, ale na zvrat to už nestačilo a druhý set vyhralo Rumunsko 25:21.

V treťom sete prehrávali Slovenky 2:5, 9:12, ale nevzdávali sa a znížili na 11:12. Potom získali Rumunky opäť štvorbodový náskok 16:12, slovenské reprezentantky znížili na 15:16 a potom na 19:20 a držali sa v hre. Na zvrat to však už nestačilo - Rumunky vyhrali tretí set 25:21 a do tabuľky si pripísali ďalšie tri body.

Hlas po zápase:

Marek Rojko, tréner SR: "V tomto zápase sme nemali šancu. V dvoch pasážach sme sa k súperkám priblížili, keď sme zatlačili servisom, ale to bolo všetko. Najskôr sme sa borili s prihrávkou a keď sme ju zastabilizovali, vysoko sme prehrali v útoku. V treťom sete sme sa bodovo dotiahli, avšak akoby sme dostali strach urobiť chybu, hrali sme príliš opatrne. Následne sa to začalo kopiť. Treba však športovo uznať, súper bol lepší.“

Kvalifikácia o postup na ME: Slovensko - Rumunsko 0:3 (-14, -21, -21)
79 minút, rozhodovali: Brlas (Chorv.), Kovář (ČR), 100 divákov
Slovensko: Dudová 2, Stankovianska 2, Kuciaková 11, Pencová 4, Noseková 3, Crkoňová 4, libero Valachová (Drobňáková 3, Ružičková 6, Soares 7, Abrhámová 2)

Rumunsko: Baciu 12, Calota 4, Nemtanu 5, Salaoru 5, Miclea 8, Ilie Albu 12, Onyejekwe 18, libero Manu (Rogojinaru 0). Tréner: G. Gallardo